Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Oppo A77 4/128 gbPre-owned
Sky Blue| official| 128GB
৳12700 Tk
The Oppo A77 features a 6.56-inch IPS LCD display, MediaTek Dimensity 810 chipset, and a 50 MP main camera. With 128GB storage, 5000mAh battery, and 33W fast charging, it offers a reliable performance, along with 5G support and water resistance.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
4GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.56 inches |
| Display Type | IPS LCD |
| Display Resolution | 1612 x 720 pixels, 269 ppi |
| Dimensions | 163.8 x 75.1 x 8.0 mm (6.44 x 2.96 x 0.31 inches) |
| Weight | 190 grams (6.70 ounces) |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 12, ColorOS 12.1 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 810 5G (6 nm) |
| Network | GSM, CDMA, HSPA, EVDO, LTE, 5G |
| Memory | 128GB storage, 4GB RAM (Expandable via microSD up to 1TB) |
| Main Camera |
Dual 50 MP (f/1.8), 2 MP (f/2.4) depth sensor
|
| Selfie Camera |
8 MP (f/2.0)
|
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), Accelerometer, Proximity, Compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 33W fast charging |
| Other Features / Info | Water-resistant (IPX4), Dual stereo speakers, 5G connectivity, Face unlock |



